Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo je Adro?

Toť otázka. Je to pes původu Border kolie, řekl by někdo, ale stačí to pro vysvětlení? Rozhodně ne. Každý pes je odlišný i od byť na pohled stejného jedince. Každý má své přednosti i neduhy, zvyklosti i neznámá, předpoklady i téměř nedosažitelná . Jak může někdo s jistotou říct:" Tenhle pes je stejný jako tamten", nebo ho takhle stroze popsat? Nijak. Když postavíte prvního psa před i banální situaci, kterou zažívá každý den, určitě se bude chovat jinak, něž druhý pes, vidící tuto situaci poprvé. Z toho plyne, že každý jedinec je jiný a svým způsobem originální. Kdyby jste měli někoho popsat tak, aby vyplynulo vše, v čem je originální, asi byste jse nedopsali a to je na psech super;-)

No tak to byla jakási úvaha, ale teď o něm.

Proto napíšu Adrovy nejvýraznější rysy. Je to bordera v pravým slova smyslu, pokud se jedná o nějakou práci pro něj. Miluje pozornost, hlavně když mám nějakou hračku v ruce, ale pohlazením ho taky neurazím:-) Neúnavný aportér asi vystihuje jeho vytrvalost při balonkaření. Přetahování pak patří mezi jeho nej aktivity. Prostě zdědil borderčí rysy jak se patří. Pasení všech ptáků a kachen ho dost vysiluje, protože ptáci mu vždycky skazí práci tím, že si lehkovážně odletí, ale i tak ho to baví. Je zapálený na jakoukoliv aktivitu kterou s ním dělám a od doby co ho mám, Obrazekvím, co znamená hypnotizace. Někdy zase prostě chytí rapla a začně vyvádět, až se všichní smějí jeho kouskům. Jakmile vidí někde nějakého psa (poencionálního kámoše), hned se za ním letí seznámit, což mě někdy dost irituje, ale je to štěně :-D Dál ho baví olízat každého, komu věří. Žádný polehávání a lenošení ho nebaví ( jen když je unavený), a tak vždycky začne něco vývádět, jako třeba roztrhat papír po celým bytě,najít si oběť a cačít jí kousat ruce a nohy, dokud si s ním nezačne hrát nebo vyvádí podobný věci. Z toho všeho, co dělá a jak to dělá, vidím jeho velký temperament a to se mi na něm líbí. Jěště se těším co bude dělat ve vodě, s kolem a u ovcí ale to všechno zkusíme až v létě. Dál bysme chtěli zkusit dogtrecking a věnovat se agility jak nám to půjde.

Adro pochází z chovatelské stanice Artic shine. Od chovatelů Nogových což jsou super lidi. Je potomkem A3 Beatrix ze Skalistých hor X Ace of Ness from the narrow lane. Oba jsou úspěšní v agility a povahou jsou takoví, jaké bordery jsou, takže se máme na co těšit:-D